Telefon
WhatsApp
Müziğe Sırılsıklam Aşık Olmanızın 12 Nedeni

Müziğe Sırılsıklam Aşık Olmanızın 12 Nedeni

Müziğe Sırılsıklam Aşık Olmanızın 12 Nedeni

 1. Kelimeler yetersiz kaldığında her seferinde müzik imdada koşar. Hepimiz hislerimizi bir şarkıyla özel birine anlatmadık mı?
 2. Seyahat ederken tek vazgeçilmez arkadaşınızdır. Kulaklıklarınızı takın ve etrafınızdaki dünyayla bağlantınızı kesin. Tatile giderken veya işe giderken, nereye gittiğiniz hiç önemli değil, müzikle her şey daha keyifli olur.
 3. Müzik, her zaman anlaşılan bir dil, ruhun dilidir. Farklılıklar içerisinde bağ kurmamızı sağlar. Dilini anlayamayabilirsiniz, ancak şarkı sizi yine de derinden etkileyebilir.
 4. Zaman zaman, sevilen bir şarkı sevilen kişiyle eş anlamlı hale gelir. Paylaştığınız tüm duyguları tanımlar.
 5. Müzik nostaljiye hayat verir. Hatıralarınızı canlandırır.
 6. Müzik aynı zamanda anlık ruh hali düzelticisidir. Her farklı mod için farklı şarkı listeleriniz olur. Müzik sadece ruh halimizi değiştirmekle kalmaz, dünyaya bakış açımızı da değiştirir.
 7. Dinlediğiniz müzik sizi tanımlar, kim olduğunuzu anlatır. Sizle aynı müzik zevkine sahip insanlara kendinizi daha yakın hissedersiniz.
 8. Yılbaşı, doğum günleri, yıl dönümleri… Müzik aletleri olmadan kutlama düşünülemez.
 9. Hepimizin içinde biraz müzik vardır. Sesinizin güzel olup olmaması önemli değil, şarkı söylemek istediğinizde kimse sizi durduramaz.
 10. Müzik, yaratıcılığın anahtarıdır. Yaratıcı bir çevrede çalışan çoğu insan, iyi müziğin can alıcı bir önemi olduğuna inanıyor.
 11. Müzik sizi motive eder, limitlerinizi zorlamanızı sağlar.
 12. Müzik iyileştirir, ruhunuza da bedeninize da iyi gelir.
Paylaş: